Pomagamy Adamowi

Adam Zakrzewski

Adam Zakrzewski

Szkoła Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport włączyła się do akcji pomocy Adamowi Zakrzewskiemu – Polakowi z Connecticut, który 16 lutego 2013 uległ poważnemu wypadkowi na snowmobile’u. Adam jest sparaliżowany i przebywa obecnie w szpitalu w Lebanon, NH.

Do przywrócenia Adamowi sprawności fizycznej potrzebne są operacje, które są bardzo kosztowne. Jego rodzina i znajomi szukają wszelkich środów by zebrać potrzebne pieniążki. Dlatego też dzień przed Niedzielą Palmową (23 marca) zbieraliśmy pieniądze do puszek w naszej szkole. W rezultacie naszej kwesty $336 przelane zostało na konto fundacji zajmującej się zbieraniem funduszy na leczenie i rehabilitację Adama (szczegóły poniżej). 

Po więcej informacji na temat Adama odwiedź stronę fundacji, która pomaga zbierać pieniądze na jego leczenie:

http://www.helphopelive.org/find-a-patient/profile/index.cfm?patient=929A34D4-B27E-6D69-9C418A186FE72B0C#.UVDULF39NFZ.facebook

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za hojność i datki!

Reklamy

About Polonia for Kids

Polonia for Kids to organizacja charytatywna założona w 2012 roku przez grupę osób ze środowiska polonijnego, których połączyła chęć niesienia pomocy dzieciom. Misją statutową Fundacji jest wsparcie i pomoc dzieciom zarówno w USA jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne potrzeby (leczenie, terapia, edukacja, kursy itp.), a także poprzez ułatwianie dzieciom dostępu do powszechnych źródeł pomocnych informacji na temat emigracji, wykształcenia, zdrowia itp. Wśród polonijnych dzieci i młodzieży, Fundacji planuje także krzewić postawy wolontarystyczne oraz zachęcić młodych Polaków do czynnego udziału we wszelakich inicjatywach związanych z promowaniem kultury i historii Polski. Fundacji zamierza organizować wszystkie wyżej wymienione cele na własną rękę, bądź we współpracy z innymi polonijnymi organizacjami i stowarzyszeniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s