Z Notatnika Dyrektora

Szanowni Rodzice,

Zbiórka na rzecz szkoły – 6 i 7 kwiecień
W tę sobotę i niedzielę zarząd szkolny i nauczyciele będą zbierać pieniążki na rzecz szkoły podczas wszystkich mszy św. Proszę bardzo gorąco, aby dzieci, które będą w kościele na godzinę 11:00 ubrane były w koszulki szkolne.

W Naszym Domu Mówimy po Polsku – 12 kwiecień
Proszę również o to, abyście rezerwowali datę 12 kwietnia godzina 7:00 wieczorem. Pamiętajcie o naszym bardzo ważnym spotkaniu pt.”W naszym domu mówimy po polsku”. Przyjadą do nas 4 osoby, które prowadzą tę akcję w całych stanach oraz w wybranych szkołach polskich. Jest to ogromne wyróżnienie, że będą U NAS!!!!! Zapraszam wszystkich rodziców i zainteresowanych tym zagadnieniem. Oprócz prezentacji multimedialnej, wykładu psychologa i ludzi znających ten temat proponują oni otwartą dyskusję, która podobno przynosi bardzo dużo ciekawych rozwiązań. ZAPRASZAMY!!!!!!! Proszę Was, aby OBECNOŚĆ BYŁA OBOWIĄZKOWA.

Dzień Uśmiechu – 20 kwiecień
Przypominam również o zakupie biletów na DZIEŃ UŚMIECHU. Zajmują się tym dwójki klasowe. Natomiast zamówieniami zdjęć klasowych zajmują się nauczyciele.

Biblioteka
W tym tygodniu ostatni raz dzieci będą miały możliwość wypożyczenia książek z naszej szkolnej biblioteki. Przypilnujcie proszę, aby przyniosły książeczki na wymianę.

Szkolna Drużyna Piłkarska
Trwają jeszcze zapisy do szkolnej, drużyny piłkarskiej. Koordynatorem spraw między rodzicami a trenerami została Pani Małgorzata Bielska. Ze wszystkimi sprawami dotyczącymi piłki nożnej proszę zwracać się właśnie do niej.

Pogadanka Wychowawcza
W tę sobotę na ostatniej godzinie lekcyjnej nauczyciele poruszą problem poprawnego zachowania się w szkole na lekcjach i przerwach. Przeprowadzą tzw. POGADANKĘ WYCHOWAWCZĄ. Jest to konsekwencją sygnałów jakie dotarły do mnie od rodziców, że uczniowie czasami używają niewłaściwego słownictwa (w jez. angielskim). Proszę Was, porozmawiajcie w domach z waszymi pociechami, że słowa jakich używają czasami są zwyczajnie nieakceptowane i niedopuszczalne w miejscach publicznych i  nie chcielibyśmy aby w murach naszej szkoły padały podobne tzw. BRZYDKIE SLOWA!  O tym będzie właśnie pogadanka wychowawcza.

Do zobaczenia w sobotę,

Izabela Pardo-Małecka
Dyrektor
Reklamy

About Polonia for Kids

Polonia for Kids to organizacja charytatywna założona w 2012 roku przez grupę osób ze środowiska polonijnego, których połączyła chęć niesienia pomocy dzieciom. Misją statutową Fundacji jest wsparcie i pomoc dzieciom zarówno w USA jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne potrzeby (leczenie, terapia, edukacja, kursy itp.), a także poprzez ułatwianie dzieciom dostępu do powszechnych źródeł pomocnych informacji na temat emigracji, wykształcenia, zdrowia itp. Wśród polonijnych dzieci i młodzieży, Fundacji planuje także krzewić postawy wolontarystyczne oraz zachęcić młodych Polaków do czynnego udziału we wszelakich inicjatywach związanych z promowaniem kultury i historii Polski. Fundacji zamierza organizować wszystkie wyżej wymienione cele na własną rękę, bądź we współpracy z innymi polonijnymi organizacjami i stowarzyszeniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s