Z Notatnika Dyrektora

Dzień Uśmiechu w Polskiej Szkole w Bridgeport

Dzień Uśmiechu w Polskiej Szkole w Bridgeport – 20 kwiecień 2013.

Szanowni rodzice,

Dzień Uśmiechu!
W tę sobotę odbędzie się nasz wspaniały Dzień Uśmiechu! Proszę was, abyście zwrócili uwagę czy macie zakupione bilety (cena $8) dla swoich pociech. Każde dziecko musi mieć bilet (za te pieniążki zarząd kupuje lunch, naklejki, balony, popcorn i wszystkie pozostałe atrakcje). Jeśli ktoś jeszcze nie ma biletu proszę kontaktować się z nauczycielem lub dwójka klasową. Ostatecznie bilety będzie można nabyć przed zajęciami w szkolnej kuchni u członków zarządu. Jeśli ktoś z rodziców chciałby być na naszym Dniu Uśmiechu również potrzebuje bilet, cena biletu dla rodzica $5.

Zajęcia rozpoczynamy normalnie i trwają one do godziny 12.00. Później przechodzimy do Sali pod kościołem na gofry, hot dogi, zabawy i wszystkie atrakcje. Każde dziecko przynosi ze sobą ulubioną maskotkę, która będzie gościem na naszym gofrowym lunchu.  Następnie zaprosimy dzieci na projekcję filmu pt. „Król Lew”. Starsza młodzież będzie miała możliwość pogrania w ping- ponga  (stoły rozstawimy w klasach) a następnie również obejrzą film przeznaczony dla trochę starszego widza pt. ”Magiczne drzewo”. Proszę, aby dzieci przyniosły śpiwory lub koce i poduszki.

Również w tę sobotę nauczyciele wytypują najlepszego ucznia w klasie. Wszyscy laureaci klasowi wezmą udział w losowaniu tzw. „ Buzi na plakat”.

Korczakowe Gratulacje
Składam ogromne gratulacje dwójce naszych uczniów Natalce Baldowskiej i Andrzejkowi Więciorkowskiemu za udział w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez Centralę o Januszu Korczaku. Natalia rysowała piękna pracę zaś Andrzejek śpiewał piosenkę skomponowaną i napisaną przez swoją mamę. Dziękujemy Wam za waszą pracę i piękne reprezentowanie Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport. Gratulacje !!!!!

Czas na Futbol!
Tylko przypominam, że w piątek ruszają treningi piłki nożnej.  Jeśli macie państwo jakieś pytania proszę o kontakt właśnie z Małgorzatą Bielską – koordynatorką całej akcji.

Biblioteczne Przypomnienie
Uczulam na fakt zwrócenia książeczek do szkolnej biblioteki. Proszę nie zapominajcie o tym.

Zdjęcia Klasowe – Ostatni Dzwonek!
Mija również termin składania zamówień na klasowe zdjęcia. Całkowity dochód ze sprzedaży zdjęć przeznaczony jest na naszą szkołę. Dziękujemy pani Monice Satur-Szydłowski za taki gest na rzecz naszej szkolnej kasy. Zachęcamy gorąco!!!

Izabela Pardo-Małecka
Dyrektor

Reklamy

About Polonia for Kids

Polonia for Kids to organizacja charytatywna założona w 2012 roku przez grupę osób ze środowiska polonijnego, których połączyła chęć niesienia pomocy dzieciom. Misją statutową Fundacji jest wsparcie i pomoc dzieciom zarówno w USA jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne potrzeby (leczenie, terapia, edukacja, kursy itp.), a także poprzez ułatwianie dzieciom dostępu do powszechnych źródeł pomocnych informacji na temat emigracji, wykształcenia, zdrowia itp. Wśród polonijnych dzieci i młodzieży, Fundacji planuje także krzewić postawy wolontarystyczne oraz zachęcić młodych Polaków do czynnego udziału we wszelakich inicjatywach związanych z promowaniem kultury i historii Polski. Fundacji zamierza organizować wszystkie wyżej wymienione cele na własną rękę, bądź we współpracy z innymi polonijnymi organizacjami i stowarzyszeniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s