Uśmiech dla Dziecka…

Dzień Uśmiechu 2013 w Polskiej Szkole w Bridgeport

Parę miesięcy temu dzieci z naszej szkoły podarowały Ojcu Łucjanowi Królikowskiemu Order Uśmiechu. Napracowały się przy tym, więc Zarząd i nauczyciele postanowili również zorganizować coś, co przysporzy niejeden, ale wiele uśmiechów na twarzyczkach dzieciaczków.

Dzień Uśmiechu w Polskiej Szkole w Bridgeport

Dzień Uśmiechu w Polskiej Szkole w Bridgeport

Rano 20 kwietnia  jak zwykle rozpoczęliśmy zajęcia naszą 30 minutową religią. Oczywiście temat przewodni rozważań Ojca Michała w kaplicy to radość i uśmiech. Wszystkie dzieci, nauczyciele, rodzice dumnie prezentowali przyklejony na piersi znak z uśmiechniętą buźką.

Następnie wszyscy ze swoimi kocami, poduszkami i przyniesionymi z domu pluszakami udaliśmy się do sali pod kościołem na SUPER NIESPODZIANKĘ. Gościnnie wystąpiły u nas dzieci ze Szkoły Języka Polskiego w Derby prezentując nam teatrzyk pt. Królewna Śnieżka. Radości i zaciekawienia było mnóstwo. Bardzo fajnie opracowana bajka urozmaicona współczesnymi przebojami zebrała ogromne brawa. Uczniowie w skupieniu i ciszy (co się rzadko zdarza) śledzili fabułę przedstawienia.

Dzieci z Polskiej Szkoły w Derby i ich Śpiąca Królewna - foto. Monika Satur-Szydłowski

Dzieci z Polskiej Szkoły w Derby i ich Śpiąca Królewna – foto. Monika Satur-Szydłowski

W tym samym czasie nasza starsza młodzież, którą niekoniecznie już interesuje Królewna Śnieżka rozgrywała mecz ping-ponga w sali szkolnej pod czujnym okiem pana Grzegorza Szydlowskiego.

Po zakończonym przedstawieniu rodzice i zarząd zaprosili wszystkich obecnych na gofry, które smażone były już od wczesnych godzin porannych. Gofry oczywiście z bitą śmietaną, dżemem i cukrem pudrem znikały w oka mgnieniu. Mamy przygotowały hotdogi , które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszej dzieciarni.

Pyszne gofry znikały w mnieniu oka. Foto: Monika Satur-Szydłowski

Pyszne gofry znikały w mnieniu oka. Foto: Monika Satur-Szydłowski

Po wspólnym posiłku pożegnaliśmy gości z Derby i nasi uczniowie wygodnie porozkładali się na kocach, bo oto rozpoczął się seans filmowy. Młodsze dzieci oglądały Króla Lwa, starsze w szkole film przeznaczony dla trochę dojrzalszego widza „Magiczne Drzewo”.

W trzech mikrofalówkach narobiliśmy całą, ogromną miskę
popcornu. Również trener naszej drużyny piki nożnej Wojtek Orłowski podarował całą torbę gumowych, kwaśnych robaków (nie wiem dlaczego, ale dzieci uwielbiają te cukierki!!!).

Naprawdę było fajnie. Na koniec każde dziecko dostało kolorowy balonik, żeby pamiętało w domku jaki był w Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport UŚMIECHNIĘTY DZIEŃ.

Tekst: Izabela Pardo-Małecka
Zdjęcia: Monika Satur-Szydłowski

Reklamy

About Polonia for Kids

Polonia for Kids to organizacja charytatywna założona w 2012 roku przez grupę osób ze środowiska polonijnego, których połączyła chęć niesienia pomocy dzieciom. Misją statutową Fundacji jest wsparcie i pomoc dzieciom zarówno w USA jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne potrzeby (leczenie, terapia, edukacja, kursy itp.), a także poprzez ułatwianie dzieciom dostępu do powszechnych źródeł pomocnych informacji na temat emigracji, wykształcenia, zdrowia itp. Wśród polonijnych dzieci i młodzieży, Fundacji planuje także krzewić postawy wolontarystyczne oraz zachęcić młodych Polaków do czynnego udziału we wszelakich inicjatywach związanych z promowaniem kultury i historii Polski. Fundacji zamierza organizować wszystkie wyżej wymienione cele na własną rękę, bądź we współpracy z innymi polonijnymi organizacjami i stowarzyszeniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s