Projekt: Ulica im. św. Jana Pawła II w Bridgeport

jp2

Kliknij na obrazek, aby ściągnąć petycję i rubryki podpisowe. Należy je wysłać pod adres: Izabela Pardo-Małecka, Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. bł. Jana Pawła II, 310 Pulaski St, Bridgeport, CT 06608. Informacje kontaktowe poniżej.

27 kwietnia nasz polski Papież zostanie świętym. Oddajmy hołd naszemu wybitnemu rodakowi i czcigodnemu patronowi naszej szkoły. Uczcijmy to wydarzenie nadaniem miejscu w Bridgeport, CT (skwer, park, ulica itp) imienia Św. Jana Pawła II.

Inicjatorem akcji jest Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. bł. Jana Pawła II oraz Parafia św. Michała Archanioła w Bridgeport. Do końca roku 2013 we wszystkich organizacjach polonijnych w Bridgeport i okolicach zbierane będą podpisy pod wnioskiem skierowanym do Burmistrza miasta Bridgeport. Wystarczy imię i nazwisko, a osoba podpisująca się nie musi mieszkać w Bridgeport lub nawet być Polakiem.

Dla wszystkich, którzy nie są w stanie złożyć podpisu osobiście prosimy o symboliczne przyłączenie się do wydarzenia oraz o wpisanie się na ścianie eventu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/215844388597941/

Można także ściągnąć pakiet petycyjny (plakat, informacje i rubryki na nazwiska) w celu wykorzystania go we własnym środowisku polonijnym (szkoła, parafia, organizacja itp). Po zebraniu podpisów należy wysłać go pod adres:
Izabela Pardo Małecka
Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. bł. Jana Pawła II
St. Michael the Archangel RC Church
310 Pulaski St
Bridgeport, CT 06608

Prosimy więc wszystkich o wsparcie tej szlachetnej, bezprecedensowej inicjatywy! Im więcej podpisów tym większa szansa na powodzenie akcji, na której powinno zależeć nam wszystkim!

Kontakt:
Izabela Pardo-Małecka, 203 554-1163 (ipardomalecka@gmail.com)
Tomasz Moczerniuk, 201 878 7990 (papatomski@gmail.com)

Reklamy

About Polonia for Kids

Polonia for Kids to organizacja charytatywna założona w 2012 roku przez grupę osób ze środowiska polonijnego, których połączyła chęć niesienia pomocy dzieciom. Misją statutową Fundacji jest wsparcie i pomoc dzieciom zarówno w USA jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne potrzeby (leczenie, terapia, edukacja, kursy itp.), a także poprzez ułatwianie dzieciom dostępu do powszechnych źródeł pomocnych informacji na temat emigracji, wykształcenia, zdrowia itp. Wśród polonijnych dzieci i młodzieży, Fundacji planuje także krzewić postawy wolontarystyczne oraz zachęcić młodych Polaków do czynnego udziału we wszelakich inicjatywach związanych z promowaniem kultury i historii Polski. Fundacji zamierza organizować wszystkie wyżej wymienione cele na własną rękę, bądź we współpracy z innymi polonijnymi organizacjami i stowarzyszeniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s