O Naszej Szkole

Tablica Wejściowa Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport

Kim Jesteśmy?
Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. Jana Pawła II działa przy Kościele Św. Michała Archanioła w Bridgeport.  Powstaliśmy w 1987, a patronat uzyskaliśmy w 2009 . Współpracujemy z innymi polonijnymi placówkami dokształcającymi na Wschodnim Wybrzeżu, a także wchodzimy w skład Centrali Polskich Szkół Doksztalcajacych w USA.

W szkole uczy się ponad 100 dzieci. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 10:05 – 2:05 w następujących grupach wiekowych: 4-latki, 5-latki, 8 klas szkoły podstawowej oraz liceum. Szkoła kończy się egzaminem maturalnym.

Nasza Misja
Celem działalności naszej placówki jest kształtowanie więzi młodej Polonii z krajem ojczystym naszych rodziców poprzez naukę języka polskiego oraz propagowanie kultury i tradycji polskich.

Dzieci uczą się języka polskiego, historii i geografii Polski, by w ten sposób poznać i zrozumieć dziedzictwo swych przodków, które z dumą będą przekazywać kolejnym pokoleniom.

Nie tylko Nauka
W naszej ofercie są również zajęcia pozalekcyjne. Dzieci można zapisać do chórku Aniołki, bądź drużyny piłkarskiej, która ma za sobą występ na Red Bull Arena w New Jersey podczas Polskiego Dnia 6 października 2012.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej placówce zadzwoń pod nr: 203 554 1163 lub napisz email: info@polskaszkolabridgeport.net

Zapraszamy serdecznie w nasze szkolne progi!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s