2 Klasa

Opiekun:
Joanna Jączek

Ilość dzieci: 15

Uczniowie klasy drugiej korzystają z czytanki i ćwiczeń ” Asy z drugiej klasy” Małgorzaty Pawlusiewicz. Zaznajamiają się z częściami mowy, zasadami ortografii. Duży nacisk położony jest na samodzielne czytanie.

Zajęcia w klasie drugiej to także szereg ćwiczeń do samodzielnego rozwiązywania podczas lekcji oraz krzyżówek i rebusów.

Galeria prac uczniów klasy II o polskich miastach

To także test wiedzy o Polsce! Dzieci wykonują w domach projekty dotyczące wybranych miast polskich, a podczas lekcji następuje ich prezentacja i zachęta do odwiedzenia.

Co miesiąc wybierany jest najlepszy Uczeń Miesiąca, który to na forum klasy przyjmuje gratulacje, gromkie brawa oraz… specjalny certyfikat z niespodzianką (który dzieci uwielbiają!).

Dzieci poznają także obyczaje i kulturę polską. Oprócz wiedzy podręcznikowej i tej wyniesionej z domu, staramy sie „czynnie” kultywować polskie tradycje. Jednym z takich wydarzeń jest klasowe przyjęcie Bożonarodzeniowe, podczas którego śpiewamy kolędy, sięgamy do tradycji związanych ze świętami, a także zajadamy smakołyki przygotowane przez rodziców popijając gorącym kakao. W okresie wielkanocnym wykonujemy palmy, które następnie w Niedziele Palmową wraz z całą szkołą dumnie niesiemy w procesji w kosciele.

Po ukończeniu klasy drugiej każdy uczen powinien:

• samodzielnie czytać dłuższe czytanki
  • rozwiązywać ćwiczenia
  • być gotowym do poszerzenia swojej wiedzy o języku polskim w klasie trzeciej

Zobacz galerię prac uczniów klasy II o polskich miastach: