8 Klasa

Opiekun:
Małgorzata Matuszewska

Ilość uczniów: 7

W klasie VIII nasi uczniowie wybierają się w podróż w przeszłość, aby poznać najważniejsze wydarzenia z historii XIX i XX-wiecznej Polski: od powstania hymnu narodowego poprzez odzyskanie niepodległości, II wojnę światową, aż po współczesne przemiany ustrojowe.

To także niezwykła i przepiękna podróż śladami naszej rodzimej literatury. Uczniowie czytają fragmenty “Pana Tadeusza’”, “Balladyny”, poznają wiersze Miłosza, Herberta oraz Tuwima.

Podręcznik “Do kraju tego…” zawiera także teksty poruszające zagadnienia z życia dorastającej młodzieży, takie jak: pierwsza miłość, relacje między rodzicami i dziećmi, czy problem odpowiedzialności za czyny i słowa.

Nieodłącznym elementem programu nauczania są zagadnienia związane z kulturą i polskimi tradycjami. Jako nauczyciel dokładam wszelkich starań, aby nasze dzieci nie tylko nauczyły się języka polskiego, ale także poznały ojczyznę swoich rodziców i dziadków.