20 Luty

Szanowni Rodzice,

Pragnę poinformować, że 3 marca delegacja naszej szkoły pojedzie do Chicopee, aby uczestniczyć w Mszy Św. o godzinie 12.00, podczas której zostanie oficjalnie, przez członka kapituły wręczony Ojcu Łucjanowi Krolikowskiemu order uśmiechu. Jeśli ktoś chciałby pojechać i uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu proszę o bezpośredni kontakt w szkole z Moniką Satur – Szydlowski (203 273-2312) lub Tomaszem Moczerniukiem (201 878-7990), udzielą oni państwu dokładnych informacji: adres itp.). Zaznaczę tylko, że jest to kolejna bardzo ważna i zaszczytna uroczystość, którą zaincjowala nasza szkoła i jeśli pojechałoby nas dużo Ojciec Ł. Królikowski byłby zachwycony.

10 marca o godzinie 10.00 w Szkole Języka Polskiego w Derby odbędą się warsztaty metodyczne (już kiedyś o nich pisałam, zostały wtedy one odwołane). Wówczas niektórzy rodzice chcieli w nich, oprócz nauczycieli, uczestniczyć. Proszę dać mi znać, kto również tym razem chciałby pojechać. Zapraszam Wszystkich!

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi ponieważ otrzymaliśmy wyniki egzaminu Regents. Nasze dwie uczennice Dominika Tomczyk i Natalia Nawrocki otrzymały bardzo wysokie oceny. Gratuluje uczennicom, ale największe gratulacje składam na ręce rodziców tych dwóch dziewczynek. Bo to dzięki waszej pracy włożonej w wychowanie i naukę mamy takie efekty. Jeszcze raz gratulacje od całego grona pedagogicznego.

Przypominam o działaniu naszej szkolnej biblioteki. Proszę, aby dzieci przyniosły książki na wymiane. Z moich obserwacji wynika, ze uczniom bardzo się to podoba. Cieszymy się. W tym miejscu zwracam się do wszystkich tych, którzy maja w domach polskie książki i chcą się ich pozbyć. Nasza biblioteka chętnie je przygarnie i poustawia na półkach do użytku wszystkich (mogą to być książeczki dla dzieci, młodzieży czy dorosłych). Zapraszam również rodziców do odwiedzenia naszej biblioteki …może znajdziecie tam również coś dla siebie.

Pamiętajcie również o Januszu Korczaku, o wstępnym przygotowaniu dzieci w domu czyli o rozmowach na ten temat i wszystkim tym o czym pisałam w poniedziałkowym emailu. Za tydzień, czyli 2 marca odbędzie się nasz szkolny konkurs rysunkowy, z którego wyłonimy laureatów, którzy pojadą 14 kwietnia na miedzy szkolny konkurs o Januszu Korczaku

Izabela Pardo-Małecka
Dyrektor

Powrót do Z Notatnika Dyrektora

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s