3 Październik

Szanowni Rodzice,

Tydzień temu bylam na spotkaniu z Prezydentem Polski, Bronisławem Komorowskim. Uczestnikami tegoż spotkania byli duchowni oraz dyrektorzy szkół polonijnych. Bardzo jestem dumna z tego, że mogłam reprezentować wlaśnie tam w konsulacie naszą szkołę.

Również w ubiegłą niedzielę w konsulacie w Nowym Jorku odbyło się spotkanie z ubiegłorocznymi laureatami konkursu literackiego, gdzie nasi uczniowie: Eryk Bielski, Jessica Wyszyński, Andrzej Jr. Więciorkowski oraz Julia Baldowski odebrali nagrody za zajęcie znaczących miejsc. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

W poprzednim tygodniu część uczniów otrzymała już podręczniki. Pozostałe książki są w drodze z Chicago, ale niestety nie dotrą do soboty. Powodem tego jest fakt, że w tym roku większość szkół musi zaopatrywać się w materiały metodyczne właśnie w jednej księgarni w Chicago. Nauczyciele posiadają jednak szereg różnych pomocy dydaktycznych, jak również kseruja pierwsze strony podręczników by prowadzić pełnowartościowe zajęcia.

W najbliższą sobotę nasza szkolna drużyna piłkarska wyjeżdża na wielki mecz. Udajemy sie tam wynajętym autobusem szkolnym, pełni wiary :):) w zwycięstwo i choć jednego gola!!!!

Również w sobotę, 6 października, uczniowie klasy VII , VIII i Liceum udadzą się na bardzo ciekawe spotkanie z polskim rysownikiem Edwardem Lutczynem. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w spotkaniu z plastykiem informuję, że odbędzie się ono o godzinie 10.00 rano w Sobotniej Szkole Języka Polskiego w Derby. Organizatorzy serdecznie zapraszają zainteresowanych. Nie trzeba wcześniej robić rezerwacji. Każdy może przybyć bezpośrednio na spotkanie.

Pragnę również poinformować uczniów klas starszych, że 18 listopada odbędzie się Egzamin Regents. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do nauczycieli prowadzących po szczegółowe informacje.

Rozpoczęliśmy przygotowania do akademii z okazji 15 lecia szkoły. Dokładniejsze informacje podam Państwu za tydzień.

13 października rozpoczyna swoją działalność po wakacyjnej przerwie dziecięcy chórek ANIOŁKI. Opiekunem grupy jest Zosia Rejman a pomagać jej będzie Wojciech Orłowski.

Na koniec odsyłam Państwa do ciekawego materiału filmowego promującego naszą szkołę autorstwa Tomasza Moczerniuka.

Izabela Pardo-Małecka
Dyrektor

Powrót do Z Notatnika Dyrektora

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s