6 Marzec

Szanowni Rodzice,

W zeszłą sobotę, jak państwo wiecie, delegacja naszej szkoły była w Chiopee, MA na wspaniałej uroczystości wręczenia Ojcu Łucjanowi Królikowskiemu Orderu Uśmiechu. Muszę powiedzieć, że do dnia dzisiejszego nie mogę otrząsnąć się ze wzruszenia. Pełna honorów i powagi uroczystość była ogromnym zaszczytem dla naszej szkoły. Traktowani byliśmy tam naprawdę wyjątkowo zaraz oczywiście po głównym bohaterze ojcu Łucjanie. Jeszcze raz składam ogromne podziękowania Tomaszowi Moczerniukowi za to, że nasza szkoła mogła być częścią takiego wydarzenia. Również dziękuję Monice Satur-Szydłowskiej za dopięcie spraw na ostatni guzik, no i oczywiście dziękujemy obecnej klasie II za to, że to właśnie WY i wasz list przyczynił się do takiej wspanialej rzeczy. Myślę, że zauważyli państwo, że media rozpisywały się o tym wydarzeniu: gazety, telewizja, onet… niemalże we wszystkich okolicznych stanach. Jesteśmy dumni, szczęśliwi i nie ma, co…. SŁAWNI!!! Zdjęcia i odniesienia do artykułów można zobaczyć na szkolnej stronie Facebook.

Podczas najbliższych zajęć lekcyjnych będziemy robić klasowe, pamiątkowe zdjęcia. Nasza pani fotograf – Pani Monika rozstawi cały swój sprzęt- studio, światła i różne fotograficzne cuda, aby tegoroczne zdjęcia były piękne i niepowtarzalne. Wspólnie obmyśliliśmy wizerunek naszych tegorocznych zdjęć wiec zwracam się do państwa z gorąca prośba, a mianowicie: proszę, aby dziewczynki ubrane były w białe rajstopy, ciemne spódniczki, białe koszule a na nich czerwone koszulki szkoły oraz białe kokardki we włosach. Chłopcy ciemne spodnie, białe koszule i na to założone czerwone, szkolne koszulki. Jeszcze raz uczulam, aby wszyscy byli obecni na zajęciach tego dnia. Z góry serdecznie, dziękuję.

Tydzień temu odbył się wspominany przeze mnie konkurs plastyczny. Uczniowie rysowali ilustracje do wcześniej usłyszanego tekstu „Króla Maciusia I”. Komisja składająca się ze wszystkich nauczycieli zbierze się w tę sobotę na długiej przerwie, aby wyłonić zwycięzców.

Również, nauczyciele ogłosili w klasach konkurs na najlepszego ucznia. W każdej klasie zostanie wybrana jedna osoba. Następnie w drodze losowania, podczas zakończenia roku szkolnego zostanie wyłoniony jeden zwycięzca naszego szkolnego konkursy pt. „Buzia na plakat’’. Zdjęcie laureata będzie zdobiło przyszłoroczny plakat informujący o dniach otwartych szkoły.

Otrzymałam informacje z Centrali o możliwości przystąpienia do egzaminu z języka polskiego jako języka certyfikowanego. Mogą do niego przystępować osoby, które ukończyły 16 lat. Egzamin trwa dwa dni 4 i 5 maja i odbędzie się na Columbia University. Podaje link gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat i zarejestrować uczniów: http://www.buwiwm.edu.pl lub http://www.certfikatpolski.pl .

Podczas sobotniej wizyty w Chiopee udało mi się nawiązać znajomość z panią Martą Kusek. Jest to osoba, która prowadzi portal DobraPolskaSzkola.com. Postaramy się nawiązać współpracę z tą organizacją. Również, mają oni przygotowaną wspaniałą rzecz dla rodziców, a mianowicie organizują spotkania pt.’’Rozmawiajmy w domu z dziećmi po polsku”. Zainteresowanie tą akcja jest ogromne. Współpracują z nimi takie znakomitości naukowe jak prof. Jan Miodek. Obecnie 7 krajów europejskich oraz USA korzystają z tego programu. Zaproponowano nam również, iż, jeśli chcemy to pomysłodawcy tej akcji mogą przyjechać do nas na spotkanie z państwem. Piszę o tym teraz, ponieważ proszę, abyście pomyśleli o tym. Może udałoby nam się ściągnąć ich tu do nas w kwietniu na jakieś wieczorne spotkanie. Będę jednak potrzebowała ogromnej współpracy ze strony Was wszystkich rodziców, abyśmy wszyscy bez wyjątku przyszli na to i skorzystali jak najwięcej. Myślę, że problem, który poruszają jest nam bliski i niestety nie zawsze sobie z nim dobrze radzimy.

Ostatnia rzecz, proszę, aby uczniowie przynieśli książki na wymianie do biblioteki. Książkowym darczyńcom składam serdeczne podziękowania. Księgozbiór ROŚNIE!!!!

Izabela Pardo-Małecka
Dyrektor

Powrót do: Z Notatnika Dyrektora

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s